Stružnická peřej 13.-14.4.2013

A je to konečně tady! Po nekonečně dlouhé zimě se zahájení své sezóny dočkali i vodní slalomáři a o víkendu 13. - 14.4.2013 se u obce Stružnice na řece Ploučnici rozjel závodní kolotoč. Místní trať na bývalém mlýnském náhonu se stala dějištěm již tradičního jarního závodu Stružnická peřej, kterého se letos zúčastnil vyšší počet sportovců než v loňském roce a tak se i benátečtí slalomáři, kteří si sem rovněž přijeli zazávodit, měli co ohánět, aby se ve startovním poli neztratili. K vydařenému sportovnímu víkendu přispělo i poměrně slunečné počasí a díky oteplení i dostatku vody, která náhonem protékala a trať tím učinila náročnější než bylo zvykem za stavu nižšího.

V sobotu se startovalo za polojasného počasí v 9.40 h. prvními jízdami všech kategorií, po kterých následovala pauza, během které spadlo pár kapek (skoro jako by vše bylo plánováno). Všichni zúčastnění se tak po nezbytném občerstvení a oddychu mohli pustit i do jízd druhých. Líté boje skončili až v pokročilých odpoledních hodinách. Stejný program, pouze bez dešťových kapek a za většího tepla, byl i v neděli, kdy proběhlo i celkové vyhlášení výsledků za oba závodní dny. A jak již bylo shora řečeno benátečtí vodní slalomáři se činili seč mohli a přivezli k Jizeře tři cenné kovy. Vojta Špalek skončil druhý v kategorii K1m - dorost starší, Matěj Sahula - skončil na krásném 1. místě v kategorii K1m - předžáci, stejně jako Dominik Stránský, který vybojoval zlato v kategorii K1m - žáci starší. Ani další z benáteckých borců - Vojta a Martin Sahulovi či Matěj Špalek - si nevedli nikterak zle a statečně bojovali se záludnou stružnickou tratí.

Děkujeme organizátorům i všem sportovcům za velice krásný sportovní zážitek a přejeme všem benáteckým vodním slalomářům mnoho úspěchů i v dalších závodech letošní sezóny, o kterých zde budeme rovněž informovat.

Výsledky :        SOBOTA