Český pohár žáků Roztoky 29.6.-30.6.2013

Vpravdě letní a slunečný víkend začátku letních školních prázdnin se stal svědkem lítých bojů nadějí vodního slalomu ČR. Ano, právě tento víkend se na zdejší umělé slalomové dráze konaly další dva díly celorepublikového seriálu Českého poháru žactva ve vodním slalomu. Pravda po velkých povodních, které zasáhly takřka celou republiku byly tyto závody v ohrožení, ale díky obrovskému úsilí a obětavosti organizátorů z rakovnického oddílu jsme všichni mohly být svědky nádherných jízd ve zdejších záludných vodách a tratě.

Na této akci rozhodně nemohli chybět ani mladí vodní slalomáři reprezentující oddíl z Benátek nad Jizerou, kteří vyjeli ve velmi silném složení Dominik Stránský, Matěj Špalek, Daniel Stránský a Lukáš Veverka. Pro dva posledně jmenované se jednalo o premiéru v Českém poháru v kategorii mladších žáků, zatímco první dva již zdomácněli v popředí výsledkových listin kategorie žáků starších. Všechny potom ještě podpořili svou účastí Tomáš Abraham mladší, který závodí v kategorii do 23 let, Broňa Štěpán, Vojta Sahula, Vojta Špalek z kategorií dorosteneckých a Matěj v kategorii předžáků. Dopolední sobotní závod kategorie K1 muži přinesl mnoho nádherných jízd možných budoucích reprezentantů a ukázal mnoho zlepšujících se výkonů. Tento závod celkově vyhrál právě závodník do 23 let Tomáš Abraham mladší, který tak porazil i papírově silnější soupeře, na celkovém 14. místě a jako 2. žák starší nakonec skončil z benáteckých Dominik Stránský. Nádherného umístění dosáhl i Matěj Špalek, který obsadil mezi staršími žáky nádherné 9. místo. A co naši mladší žáci? Daniel Stránský se nakonec umístil na překvapivé 8. příčce mezi mladšími žáky a Lukáš Veverka na neméně kvalitním místě 14.

Neděle se potom v kategorii K1m nesla v podobných kolejích, dokonce se stejným absolutním vítězem. Gratulujeme Tome! Dominik si o jedno místo pohoršil a mezi staršími žáky se prosadil na konečné 3. místo, Matěj uhájil 9. místo a ti nejmladší Dan obsadil mezi mladšími žáky 9. místo a Lukáš si dokonce polepšil na 12. místo.

V konečném zúčtování to znamená, že v průběžném pořadi Českého poháru žáků se Dominik posunul na 2. místo, Matěj na 10. místo v kategorii starších žáků a mladší žáci si svou úspěšnou premiérou zajistili průběžné 12. místo Dan a 20. místo Lukáš, kterým ovšem chyběly první dva závody, kterých se neúčastnili.

Všem organizátorům a lidem, kteří se na akci podíleli děkujeme a benáteckým slalomářům přejeme mnoho úspěchů v další sportovní kariéře.